Výběr svatební kytice

Důležitost svatební kytice je nemalá

Svatba je jedinečným dnem v životě každého ženicha i všech nevěst. Dokonalou vizáž má nevěstě přinést kromě šatů, účesu a šperků s doplňkami také svatební kytice. Květiny na svatbách nejenže skvěle doplňují vzhled nevěsty, ale ozdobí například také ženicha, svědky, rodiče nevěsty a ženicha a další přítomné svatebčany. Možností je v dnešní době nekončné množství.

Výběr kytice je pro každou nevěstu velmi důležitý. Každá chce mít tu nejhezčí, nejokouzlující a nejoriginálnější. A proto je kytici vhodné vybírat o nějaký čas dopředu před svatbou, aby práce vedla k oboustranné a vzájemné spokojenosti. Prvním krokem je návštěva květinářství či svatebního salonu, kde si začnete domlouvat podrobnosti týkající se vaší svatební kytice. V dobrých obchodech by se vám měli naplno věnovat, poznat vaši osobnost a vkus a podle toho začít vymýšlet první návrhy kytic. Na výběr a pro inspiraci slouží katalogy s ukázkovými fotografiemi svatebních kytic. Po dohodnutí všech detailů je uzavřena objednávka s dohodou data, kdy má být kytice hotova a připravena pro nevěstu. Svatební kytici si můžete vyzvednout zpravidla den před či v den obřadu. Aranžérky kytic jsou schopny vyrobit takové, o které se již v den D nebude muset nikdo, natož nevěsta starat. Obvykle obchody slibují trvanlivost květiny dva dny, tzn. 48 hodin.

U svatebních kytic rozlišujeme různé tvary. Nejčastějšími jsou tvary kulaté, převislé a neobvyklé.

  • kulatý tvar svatební kytice: Nejčastěji volenými květinami pro uvázání květiny tohoto tvaru jsou růže, lilie, tulipány, slunečnice, gerbery, tulipány, atd. Jsou vhodné k romatickým svatebním šatům s výrazným zdobením a bohatou širokou sukní. Nehezky působí u nevěšt výšších postav, jsou příliš malé.
  • převislý tvar svatební kytice: Jsou vázány z jednoho či i více druhů květin, do tvaru převislého, kapkovitého, či například i do tvaru srdce. Vhodně působí u hladkých, nezdobených jednoduchých šatů s nenápadnými doplňky, nesluší ženám menších výšek.
  • netradiční tvary svatební kytice: Kytice mohou být aranžovány například do tvaru koule, košíčku, závěsu, apod., záleží na představě a fantazii. Finančně bývají zpravidla nejnákladnější. Kytice je dále zdobena různými perličkami, stužkami, peřím, mašlemi a netradičními dalšími dekoracemi. Hodí se k neobvyklým a jednoduše střiženým šatům.

Vazba kytice je více složitější a náročnější – základem je drátek, na který se upevňují jednotlivé květy. Tím pádem je vyšší i cena.

Svatební šaty | Svatební oznámení | Ubytování Hlohovec | Dovolená v Řecku | Travel portál | Svatební fotograf | Tropical Islands Berlín
© 2008 Svatební kytice : Nevěsta bez svatební kytice je jako ženich bez snoubenky. Svatební kytice .info | Mapa stránek | Zážitky jako dárek