Kytice pod drobnohledem

Výběr kytice
Kytice při svatebním obřadu není jen věc, která nevěstu zdobí. Je symbolem lásky novomanželů, symbolizuje jejich společné soužití, které je čeká po svatbě, a jejich společnou budoucnost. je ale jasné, že primární je estetická hodnota, protože puget květin v rukou nevěsty vypadá krásně.

Při výběru kytice je ale nutné se soustředit na mnoho vedlejších vlivů. Je nutné, aby se kytice hodila k šatům nevěsty. To lze docílit tím, že budou mít okvětní lístky kytice podobnou barvu, jakou mají i její šaty, nebo bude kontrast těchto barev působit co nejlépe je to možné. Ani sešle, staře, ale ani příliš extravagantně. Dále je nutné zvážit výběr květin, které se do kytice zavážou. Existuje něco, čemu se říká řeč květin. Některé životní události mají pak přiřazené květiny, které se k nim hodí nejvíce. Známá je například kombinace pohřební, kdy se pro tuto příležitost hodí nejvíce lilie. Naopak pro vyznání lásky se hodí nejvíce růže, slunečnice či jiné smyslné, romantické a veselé květiny.

Barva kytic
Záleží samozřejmě na šatech. U čistých bílých šatů je zde volnost ve výběru. Pokud má nevěsta šaty bílé s barevnými prvky, kytice by měla být v barvě oněch prvků na šatech. Pokud máte dvojbarevné šaty, platí pravidlo hovořící o tom, že je nejvhodnější si vybrat kytici té barvy, které se na šatech vyskytuje méně, nikoliv tu, která převažuje.
Podle toho, jaké jste zvolili kytice, je nutné ve stejném stylu vyzdobit i zbytek svatebních prostor, hostiny a zvolit podobné květiny i pro hosty, rodiče a ženicha. Ženichovo oblečení by mělo ladit k oblečení nevěsty a květinové výzdobě.

Dárky
Svatební dary už s kyticí ladit nemusí, nicméně by měli být vhodné ve vztahu k novomanželům. Pokud se někdo žení ve čtyřiceti, už pro něj nebude nejvhodnějším dárkem skok padákem, i když by to někteří jistě ocenili. Daleko vhodnější jsou dárky pro dva, kam spadají nejrůznější pobyty, nebo relaxační procedury. Pobyty mohou dobře posloužit i jako svatební cesta. Například exkluzivní dárek v podobě noci v Martinickém paláci, jistě bude patřit mezi zážitky a dárky na které novomanželé asi nikdy nezapomenou.

Svatební šaty | Svatební oznámení | Ubytování Hlohovec | Dovolená v Řecku | Travel portál | Svatební fotograf | Tropical Islands Berlín
© 2008 Svatební kytice : Nevěsta bez svatební kytice je jako ženich bez snoubenky. Svatební kytice .info | Mapa stránek | Zážitky jako dárek