Svatební kytice dle typů

Typy svatebních kytic

 

Kytice se rozdělují na několik typů, a to podle jejich vzhledu, tvaru a květiny, které jsou v ní svázené, respektive které se do ní svázat mohou.

Kulaté (tzv. biedermeier) – klasické kulaté kytice. Hodí se k širokým honosným šatům. Kulatou kyticy by měly zvolit především nevěsty menšího vzrůstu, protože jsou kytice tohoto typu nejmenší ze všech. Není ale takový problém je opticky prodloužit protáhlými květinami nebo zdobením. Nejčastěji se do nich vážou růže (na výběr existuje celá řada barev), které jsou ozdobeny dalšími květy, již ne tak výraznými – např. se používají kaly, frézie, lilie a další. Místo růží lze ale použít i mnoho dalších květin, např. konvalinky, slunečnice nebo tulipány.

Protáhlé (kapkovité) – mají tvar kapky, tedy horní část je kulatá a spodní se protahuje do trojúhelníku. Je vhodná pro nevěsty vysoké, ale s jednoduchými nezdobenými šaty s hladkou sukní, která nebude opticky bourat celý pohled, ve kterém se kapkovité kytice stávají tím hlavním prvkem a jejich cílem je co nejvíce vynikat. Do těchto kytic se vážou různé rostliny, opět lze sáhnout po klasických růžích, ale hezky vypadají i narcisy a jiné protáhlé rostliny. Do protáhlých kytic lze svázat i více druhů květin, ale to je nutné dělat s patřičným rozmyslem, aby se květiny nepřebíjely.

Typ zepter – jedná se o velmi jednoduché a malé kytice. Důraz je kladen na protáhlý stonek. Mají také více způsobů jejich držení. V případě, že se uvíže kytice dokulata, drží se hlavou vzhůru. Nebo se vážou protáhle na sebe (podobně jako tašky na střeše), pak je nevěsta nese položené na jednom z předloktí. Druhy květin jsou rozmanité, lze sáhnout po růžích, ale oblíbené jsou zde i kontrastnější barevné kombinace (např. slunečnice). Jsou vhodné k velmi jednoduchým šatům, nehodí se k mohutným šatům s kulatou sukní. Jsou zřejmě nejvhodnějším typem pro nevěsty s moderními šaty zvláštních střihů.

Existuje ale celá řada dalších typů. Vše ve své podstatě záleží na šatech a fantazii nevěsty nebo floristy. Je ale třeba jednat s rozmyslem a volit vhodné barvy, květiny a ozdoby. Vše musí vypadat sjednoceně, lehce a krásně.

Nezapomeňte na svatební dary a ostatní náležitosti svatebního dne.

Svatební šaty | Svatební oznámení | Ubytování Hlohovec | Dovolená v Řecku | Travel portál | Svatební fotograf | Tropical Islands Berlín
© 2008 Svatební kytice : Nevěsta bez svatební kytice je jako ženich bez snoubenky. Svatební kytice .info | Mapa stránek | Zážitky jako dárek